Si U Qiva Me Babin Tim

Nuk do iu them se si veprova ne ato momente por nese im ate nuk do ta kishte falur nuk do te me vinte aspak gjynah per te. Do ti ulem tek varri dhe do qendroj pak me gjate. Në letrën e saj shkruhet: "Babai im, senatori i Shteteve të Bashkuar, John Sidney McCain III, u nda nga […]. Është bërë një punë intensive dhe të them të drejtën, jam me fat që përzgjodha Vladimir Myrtezaji si kurator. Kam një kohë të gjatë që ndjehem shumë i shqetësuar dhe nuk fle natën për babin tim të dashur, sepse nuk kanë të mbaruar hallet dhe shqetësimet e tij. Në momentin që Rinori ka lajmëruar babin tim në telefon lidhur me këtë sherr që ne kemi patur që nuk më duket zgjedhje e duhur, në atë moment kam thënë që jam e gatshme të vazhdojë edhe me. Mrika e Arianit Nikçi, bijë e babë bënë mrekullinë tjetër në alpinizëm, duke u ngjitur në njërën nga majat më të larta të botës. Për këtë e falënderoj babin tim që e hetoj talentin tim dhe ishte iniciativa e tija që arrita deri këtu, ku jam - kampione bote me Zvicrën për U-17. 16 Prandaj ju bëj thirrje të bëheni imituesit e mi. Me edukoi një vullnet të jashtëzakonshëm, për të kërkuar dhe arritur më të miren mirën nga vetja. Te tjera foto ne brendesi te arikullit. Mesadukej ajo kishte shum qef qe te q*hej me mua. Poezi Dashurii&Nika per FB. Unë e di në zemrën time se nuk ka tjetër dashuri si dashuria e parë dhe një pjesë e imja gjithmonë do të jetë me babin tim. Jam me fat që ai e pranoi ta kuronte këtë vepër. Sa shum u emocionova kur lexova fjalen,,BABUSH". Bashkëshorti i sime mëje është një njeri i mrekullueshëm dhe shkon shumë mirë edhe me babin tim. Një 28-vjeçare, e cila u martua me njerkun e saj, ka rrëfyer se si u takuan për herë të parë kur ajo ishte shoqëruesja e nënës së saj në dasmën e tyre. Të humbësh nënën në moshën 9 - vjeçare nuk është një gjë e thjeshtë. madje Burrin E Lash Ne Shtrat,dhe U Vesha.Siç rrëfeu ajo, divorci nuk i ka lënë brenga: “Kam qenë 9 vjeç, por nuk e kam marrë si disfatë. Zhelinë, Elezi inspekton nga afër projektet që financohen nga Banka Botërore. al : Jam 25vj,njoha nje vajze shume simpatike 25 vj,me trup te bukur sy jeshile i shkelqenin si dy margaritare,me nej fytyre engejllore buzet e vogla te kuqe te fryra,trup te gjate e holle me nje qafe si gazele,me cicat e. LB paraqet Historinë e plotë të një Futbollisti Eagle-Eyed më i njohur nga Pseudonimi; 'JJ'. As me pamjen fizike, as me vullnetin për punë e me gjithë atë elan në kapjen e lajmit, Xhavit Salihu askujt nuk i linte përshtypjen e një njeriu që po shkelte të gjashtëdhjetepestat. 28-vjeçari ka hapur. “Babi na i ka plotësuar të gjitha kushtet dhe të gjithë thonë që korçarët janë shumë familjarë. Ditën e martë, më 17 janar 2017, mami im çon babin në urgjencë me mjet privat. Ne vërtetë u veshën me këmisha të bardha edhe dolën edhe ajo thotë, “Shihemi” asgjë tjetër. Së bashku me babin tim - Nitin, e nën udhëheqjen e Dan Cornit realizuam me sukses ngjitjen në majën Denali 6. Babin e rrahën pasi ka vetëm vajza dhe jo djem,Por dola unë dhe mora hak për të…. Momenti Jot Lyrics: It's been a long time / I vetëm përsëri në labirinthin e jetës / I jep kurajo vetes duke i rrëfyer fletës / Ato që s'them dot me fjal të thjeshta në muhabet / Nuk. E si mos ta kujtoj babin kur ai e flijoj tërë jetën e tij në ilegalitet, në burgje, u torturua fizikisht dhe psikikisht në mënyra shumë të rënda. Shfaqesh sa here qe realizon nje klip te ri per t'u zhdukur serish. “Kur ai telefonoi, i tha babit tim, ‘anulloni gjithcka sepse Interi po pret djalin tuaj ketu’. Ai bën me faj veten, unë bëj me faj veten time, apo bëjmë me faj njëri tjetrin.Ata ishin nisur për të ikur, nuk doja t'u tregoja. Si e detyruan babin tim Selami Shabanin ?! Këta paramilitarë , porsi qen të qartë – E detyruan babin , që t’i ngritë duart lartë !… Pastaj në një dhomë t’ gjithëve na kanë tubuar. Unë kam biseduar drejtpërdrejt me babin tim për këtë çështje. Përgjatë një rrëfimi për “The Telegraph” ylli i muzikës botërore Rita Ora ka rrëfyer si u largua nga Kosova bashkë me familjen e saj për të shpëtuar nga lufta. Tek Doktori. Tezja, nipi, e babi kryen nga 5 vjet burg secili. “Kam qëndruar atje për dy muaj me babin tim, ai u kthye në Brazil dhe pastaj nëna ime erdhi. Ndihem shume krnare qe kam nje vella si ai. 190 lmd, e njohur si maja më e lartë në Amerikën Veriore, si bjeshka më e ftohtë dhe më brutale. Falenderim i veçantë vjen për babin tim, i cili më ka qenë në krah dhe mbështetja ime më e madhe. Flori u nda nga jeta dhe e veja, Blerina Kondi, vazhdon të shkruajë për të. Ai bën me faj veten, unë bëj me faj veten time, apo bëjmë me faj njëri tjetrin. Unë duke u rritur edhe babai vinte duke e rritur orarin e punës, mungesën e babit se zëvendësonte asgjë. “Babin tim e deshën të gjithë, sepse ai ishte i dashur për të gjithë”, ka thënë Argjenda. Sidomos me z. Letra 1 Prsh anabelSektreti i familjes time Tashme me keqardhje e pranoj se e kam nje te tille,dhe qe per mua eshte nje barre shume e madhe Une me tezen time kam shum pak vite diference,7,dhe ajo eshte e martuar,me femijaktualisht burri i saj jeton jashte shteti,dhe ajo jeton se bashku me femijet e saj ketunje dite ajo me kerkoi qe ti ruaja nje sekret,dhe une pranova,ajo me tregoi per nje lidh. Filluam të qanim të dy duke u puthur si të çmendur dhe ai më përqafonte, por ishte shumë vonë për ne të dy; gruaja e tij ishte shtatzënë dhe priste fëmijën e tij. Qerimeja u dënua me 15 vjet si kryetare e grupit armiqësor me gjyq ushtarak, tezja, nipi, e babi kryen nga 5 vjet burg secili. Prindërit u ndanë katër vjet më parë dhe Maria thotë se nuk kishte kontakt me fëmijët për pesë muaj që kur ata rrinin me babanë e tyre.Do ti ulem tek varri dhe do qendroj pak me gjate. Sa nuk më ra tavani mbi kokë! Nuk dija çfarë të bëja me atë fëmijë. Pas ushtrisë jam kthyer në profesionin tim në arkitekturë dhe pas pune kam ndihmuar babin tim në zyrën e tij. “Ju që sot keni ardhur ta nderoni babin tim dhe veprën e tij për mbrojtjen dhe sigurinë e atdheut, ju falënderoj përzemërsisht në emër të familjes Demaj, dhe ju lus të më lejoni t’i drejtohem babait tim nga Kosharja e tij që e donte aq shumë”, tha në mes tjerash e bija e Policit Demaj. Ndihem fajtor dhe dua ta përfundoj këtë gjë, por nuk mund të ndalem. Thashë:këndimin e Jasinit lema mua kurse të hollat mbaj ti,dhe tregoi gjyshes tënde se,me të falur ti Namazin,e ke gëzua babin tëndë më tepër se me të kënduar shum Jasina nga unë ose dikush tjetër. Një ditë më parë, teksa me duart mbështetur mbi tryezë po ndiqja një emision për botën e kafshëve në televizor, ime më, si u afrua ngadalë, më përkëdheli flokët dhe me një zë që doli prej saj si një psherëtimë, tha se të dielën, së bashku me gjyshin dhe gjyshen, do të shkonim diku. Ai u kthye i kënaqur. Filmi “Së pari ata vranë babin tim” është refuzuar për nominimit e Oscar-it. Louis, Missouri Issue Date: Wednesday, October 26, 1881. Pastaj tha:shum mirë,po meri këta të holla për Jasin,ngase gjyshja i ka bë nijet për babin tim. Ata janë idhujt e mi. Do ti ulem tek varri dhe do qendroj pak me gjate. Sa shum u emocionova kur lexova fjalen,,BABUSH". Zhelinë, Elezi inspekton nga afër projektet që financohen nga Banka Botërore. Unë duke u rritur edhe babai vinte duke e rritur orarin e punës, mungesën e babit se zëvendësonte asgjë. Incesti familjar, perseri i pranishem tek ne. Ishte koha qe personalitetet e shtetit kishin hije, fjale, potence dhe vend kudo qe shkonin. Në 33 vitet që ishim bashkë ai më rriti mua, më mësoi mua, më korrigjoi mua, më ngushëlloi mua, më jepte kurajë dhe më mbështeste në të gjitha gjërat.Mirëpo, ishte caktim i Zotit që ajo të vdesë në gjoksin tim. Kam fituar shumë trofe atje. Pas ikjes së babit, ajo vinte çdo të diel në mëngjes pranë shtratit dhe priste zgjimin tim. Tre vite pa më të shtrenjtin tim. por meqka u fajsua nga nji antar i forumit tek Albo. Prinderit jetojne jashte dhe. Dhe jam me fat që ai e pranoi ta kuronte këtë vepër. Shkova në familje dhe mami im u skandalizua, sepse i trembej fisit tim dhe kishte frikë se mos do bëhej. Ai më tha që të shkonim në një hotel por unë u ndjeva shumë e turpëruar dhe i thash që kjo që po bëj del jashtë vetes sime. Dhe mendoja vetëm një gjë, përse u ndërprenë kaq papritur, përse nuk mundem më të dal shëtitje, të shijoj akulloret me babin tim dhe përse kjo pritje e gjatë e tij pas derës së shtëpisë deri në një çast tjetër kur ai ia behu papritur!!! Çast të cilin vetëm unë e kisha paraparë në ëndërr… sa i bukur ishte ai. Shpresoj që të dish se nuk do të të le asnjëherë dhe përpara çdo sfide në çdo moment të jetës ti do të jesh me mua duke më parë dhe duke pritur thirrjen time. Jam shum e pasur. Me edukoi një vullnet të jashtëzakonshëm, për të kërkuar dhe arritur më të miren mirën nga vetja. Me anë të një postimi në Instagram ajo […] “Babi im nuk jeton, por jetoj unë për të”, gruaja e Dr. Si mund te ndodhe nje gje e tille thone njerezit.Marrëdhëniet e para të muzikës me letërsinë kanë qenë të ndërsjella më pas ato u shndëruan në forma të ndryshme komunikimi. Në 33 vitet që ishim bashkë ai më rriti, më mësoi, më korrigjoi, më ngushëlloi, më jepte kurajë dhe më mbështeste në të gjitha gjërat. Shpresoj që të dish se nuk do të të le asnjëherë dhe përpara çdo sfide në çdo moment të jetës ti do të jesh me mua duke më parë dhe duke pritur thirrjen time. Për këtë e falënderoj babin tim që e hetoj talentin tim dhe ishte iniciativa e tija që arrita deri këtu, ku jam - kampione bote me Zvicrën për U-17. Sa e sa ka qe jane i njejti grup gjaku. Nga Nexhat Bexheti/ Gjendem përballë pasqyrës duke e shikuar veten sa jam rritur , jam rritur me sakrifica, dhe me shumë mundime. Ka zgjatur le të themi diku tek 4 muaj. Por, përveç si njoftim, letra e vajzës së senatorit është një kujtim dhe dedikim për të atin hero. Unë kam biseduar drejtpërdrejt me babin tim për këtë çështje. Është bërë një punë itensive dhe të them të drejtën, jam me fat që përzgjodha Vladimir Myrtezaji si kurator. U vështirësua jeta, që në kohën e babit tim na u vështirësua shumë jeta. Ndihem shume krnare qe kam nje vella si ai. Sic u theksua më të moshuarit e kanë ditur se ka egzistuar kishë por për shkak të paragjykimit fetar duke menduar se po të kishte kishë atëherë na qënkan kaurrë. Babin tim e kam në burg. Ashtu si u rritesha ngadalë edhe babin e shihja më rrallë. Një 28-vjeçare, e cila u martua me njerkun e saj, ka rrëfyer se si u takuan për herë të parë kur ajo ishte shoqëruesja e nënës së saj në dasmën e tyre. Une jom ni kosovare po jetoj ne Suedi dhe i kam 21 vjeq.mua sme kan pelqy hiq ato lojra nashta juve po e mu jo. Tregohej i vështirë si me nënën ashtu edhe me babin e vet, me motrat e vëllezërit. Më kapi penisin nëna ime dhe u zhvesh përpara meje. Rastësisht hyra në dhomën time e cila ishte përplot me kaseta muzikore, revista. [05/25/14] Xhaxhi Edi me mustaqe Puthi Salen ne dy faqe Xhaxhi Sala si cun i mir Zgjohet shpejt pa u gdhir Per te hapur facebukun Per te shar Ed kopukun Fillon Sala e pershendet Si mu gdhive o kokqep Ja pret Edi gjith gallate Spaske vdek o kokthate Njeri thot o cjap me zile Ketu shahen e pajtohen Pak me tutje perqafohen Kur do zhduken qe te dy. Kjo traditë po bën pjesë të sajën gjithnjë e më shumë njerëz, duke u kthyer në një urë lidhëse dhe jam krenare që bashkë me homologun tim kemi ndarë ide për aktivitete të tjera në vazhdim”, u shpreh Margariti. Pra me të vërtetë është e vështire për mua të gjejë një punë. "Admir Muratajn nuk e njohim, por vëllain e tij e njohim. U linda me te dy prinderit, por ende pa filluar hapat e pare , pa shqiptuar fjalen ne-ne me than se paskam humbur babin tim. Isha i nxitur nga përkushtimi i madh e i merituar, që ke dëshmuar, gjatë tërë kësaj kohe, për babin tënd të shtrenjtë, por dhe mikun tim të mirë, Qatipin. “Sot janë bërë 14 vjet pa babin tim, 14 vjet pa njeriun që beri gjithçka për neve qe te kishim një jetë më të mirë. Pata pozitivitet në konstruktin tim sepse isha gjimnaste, por pata një problematikë tjetër përsa i përket shputës së këmbës. “Si mund një baba të i harrojë fëmijët e tij? “ ai kishte thënë. Ishin njerëz që nuk u morën me politikë, por politika u mor me ne. "Motra ime vdiq. Filluam të qanim të dy duke u puthur si të çmendur dhe ai më përqafonte, por ishte shumë vonë për ne të dy; gruaja e tij ishte shtatzënë dhe priste fëmijën e tij. -Një ish pedagogu tënd? Po, por jo vetëm, pasi Vladi ka një miqësi me babin tim pastaj u miqësuam edhe bashkë. Sa shumë lufte Moj Kosovë përjetove Por prape si Feniks u zgjove Ke qenë e etur Për liri Për të mos i lënë Fëmijet e tu në robëri Falë bijve të tu Kosovë po feston Sot këtë liri Sa shumë vuajtje Ti ke përjetu Për Ty sa trima Kanë luftuPlagë e …. Kurse në emër të familjes, vajza Argjenda Matoshi ka thënë se Nuhiu kishte zgjedhur të bënte rolin e babit dhe të shokut dhe kjo më ka bërë mua që të ndihem vajza më me fat në botë. Arkitektja me përvojë na e shpjegoi shpejt, pa shumë mistere dhe pa u menduar gjatë, stilin në apartamentin që “buzëqesh”.Flisnin me aq admirim për përkushtimin e tij dhe sakrificën e tij për të qëndruar në një fshat në malësi të Tetovës shumë larg vendit të tij. Mbërritën në Bari, aty u mirëpritën me një batanije dhe një vakt të thjeshtë, por për ta ishte si një mirëseardhje vëllazërore. Unë dua që ta kem babin tim, por nuk e kam. s) pastaj u kthye nga turma dhe tha:. Dhe ai mbledhi të gjitha rrobat e mia dhe erdhi në banjo dhe filloj ti kaloj tek dera duke futur doren. Mami më ka mbajtur gjithmonë afër dhe m'i ka plotësuar gjithë dëshirat, ama unë jam më e lidhur me babin, mbase ngaqë atij i ngjaj më shumë edhe si tip. E dashuruar ne vjehrrin tim U martova për Luin para gjashtë muajsh, e meqë ai ende është student, ne u vendosëm te babai i tij, Ragipi. Tezja, nipi, e babi kryen nga 5 vjet burg secili. Pse them m’kujtohet ajo sepse tërë ditën bënim punë t’shtëpisë, merreshin me fëmijët, me t’gatuarit,. enveri vrau mehmeti kadriu vrau beqir balluku enveri vrau kadriun dhe keshtu e rralle. Dhe kështu shkuesia u bë, dhe mamaja ime u fejua me babin tim… Tre muaj pas fejese, sapo erdhi vera prindërit e mi u martuan. E HENE Pa drita, skandal, nuk shtyhet. Maria tha: “Unë nuk kam pasur komunikim me ta. Por gjithqka perfundoi kur burri im filloi te punonte si vozites kamioni ne nje ndermarje private dhe udhetonte ne shtetet fqinje. ‘Ike në qiell në një ditë me babin tim’, Olti Curri përlot me dedikimin për Adelën Big Brother Albania u bë historia e të gjithëve…Si atëherë. Triera, vajza e zhytësit të njohur kosovar Ismail Kasumit, ka reagur për shkrimet e mediave se gjoja babai i saj është përfshirë në një rrahje. sha me babin tim gjatë fundit të tij, ashtu siç ishte ai me mu në fillimet e mia. Unë do doja që babai im të vinte në 28 nëntor se kam ditëlindjen. ANTON NIKË BERISHA POEZI E PËRMASAVE TË GJITHËKOHSHME ( Për librin më të ri të Sabit Rrustemit, NËPËR ËNDRRAT E FJALËVE, edituar nga Shtëpia Botuese , “Beqir Musliu”, 2019 ).Kam qenë dikur një fëmijë i shëndetshëm, por jo obez. Punoja në shtëpi bashkë me babin tim. Historia e fundit per Sonte : pershentetje dua te ndaj me miq jeten time private ! Isha vetem 18 vjeqare , dhe rastesisht u takova nje vajz dhe ajo me pyti se a shko ne shkoll une sapo kisha perfunduar shkoll e meseme i tregova. Filluam të qanim të dy duke u puthur si të çmendur dhe ai më përqafonte, por ishte shumë vonë për ne të dy; gruaja e tij ishte shtatzënë dhe priste fëmijën e tij. Gentrit Shala që nga mosha tre vjeçare nuk e ka parë kurrë babain e tij, doktor Hafir Shalën. Pata pozitivitet në konstruktin tim sepse isha gjimnaste, por pata një problematikë tjetër përsa i përket shputës së këmbës. E mbaj mend si fëmijë, thote ai, kur me babin tim kam qënë në gjueti në majë të Spasit dhe përreth tij. Djemtë janë të ndikuar nga baballarët e tyre. e Di Qe Jam Ne Qender Te Vemendjes Ne Punen Tim,detyra Ime Me Lidhe Me Shume Meshkuj,madje Shume Here Koleget E Punes Nuk Mi Heqin Syte Sa. ia livriti bishtin !. -He si vajti puna? C'te tha doktori?-Me tha qe me kane mbetur vetem 30 here te tjera per te bere sex dhe me pas jam i djegur. E dënuan me vdekje. Une ja ngjita per qafe dhe nganje her ja mshojsha pythes. Ai ka futur babin tim në burg, a. Motrat e panë edhe menduan se ishte në gjumë. Kam ardhur edhe një herë në moshën 10 vjeçe dhe më pas vetëm kur u kthye nga burgu. Si të thuash ne ishim këmbët dhe duart e tyre. Është bërë një punë itensive dhe të them të drejtën, jam me fat që përzgjodha Vladimir Myrtezaji si kurator. Unë linda atje në vitin 1990, por kur isha vetëm 1 vjeç prindërit ndërmorën vendimin e vështirë për të braktisur atdheun tonë si pasojë e luftës që filloi kur ish-Jugosllavia u pushtua.Me 4 pluma e kam qellu Babin tim deri sa dha shpirte,U gezova kur ai shkoj ne boten tjeter…-Pershendetje histori te jetes. i kisha bythet e saj ne nje. Vëllai im nuk njihet me asnjë nofkë të veçantë, por thirret Gipa. Louis, Missouri Issue Date: Wednesday, October 26, 1881. Ditën që erdha në jetë nuk do ta harroj kurrë që babi më mori në krahë dhe tha: “Daniel, babi të do shumë shumë, ti je shumë i çmuar për mua!” A nuk kam të drejtë të mburrem me babin tim? A nuk kam të drejtë të them se ai është heroi im? Ai sot nuk jeton më, por ja ku jam unë që jetoj për të!. 190 lmd, e njohur si maja më e lartë në Amerikën Veriore, si bjeshka më e ftohtë dhe më brutale. Por atë natë im shoq erdhi sërish shumë i dehur dhe nisi të më fyente. Me edukoi një vullnet të jashtëzakonshëm, për të kërkuar dhe arritur më të miren mirën nga vetja. rg të Shqipërisë. Unë dua që ta kem babin tim, por nuk e kam. Kishim ber plan per te dalur ne nje fushe per piknik me babin tim hallen , mamin edhe motrat e mija. -Pershendetje Admina dhe antar te kesaj faqe. Ajo na rriti dhe neve na nxorri në jetë dhe si përfundim mori atë që mori. Një individ i rezervuar, larg kamerave Gregori vjen kësaj here me një rrëfim të veçantë për jetën, pasionet dhe familjen e tij. Ai ka futur babin tim në burg, a. Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora ka rrëfyer arsyen se përse ka vendosur që të bëjë bamirësi në Kosovë, falë iniciativës së ndërmarrë bashkë me markën “Escada” për t’i ofruar konkretisht 15 euro organizatës “Femrat për femrat ndërkombëtare” nga çdo shitje e çante të prodhuar. Çfare mund te shkruaje njeriu per dike qe e ka afer perhere dhe merzitet sa e sa here prej saj?. Gjyshi nga babi është me origjinë nga Gjirokastra, ai ka lindur dhe është rritur po aty. As me pamjen fizike, as me vullnetin për punë e me gjithë atë elan në kapjen e lajmit, Xhavit Salihu askujt nuk i linte përshtypjen e një njeriu që po shkelte të gjashtëdhjetepestat. Dj Amar Music.Éshtë mburrje dhe krenari të kujtosh ata që dhanë jetën për të shtrenjëtin vend, shkruan Kosovarja. Behet fjal per babin tim ai ishte gjithmon jasht shtetve por u martuar ne kosov me mamin qe vuajti ter jeten nga ai jemi 6 fmi un jam vajza me e vogel e mamit pom vjen zor me than te atit. Besarta Afrim Musliu: Më kujtohet Babi me uniformë të UÇK-së, kur kishte ardhur ta përshëndeste familjen. E, kjo nuk ka ndodhur ne zonat e thella (sic jemi mesuar te degjojme ne te shumten e rasteve), por ne kryeqytet ku thuhet se rinia shqiptare eshte mjaft e emancipuar. vesaluma Babi,ti sot ke ditelindjenPrej momentin kur u ndave nga ne fizikisht ,e as sot,nuk arrita permes fjaleve te shprehi ate qe ndjej. Kur Davidi u martua me nënën time unë isha 14 vjeç, gati 15 vjeç, jetoja në Portsmouth me babin tim dhe u zhvendosëm në një shtëpi kujdesi. 17 vjeç dhe, sebashku me babin tim -Nitin, realizova qellimin tim, preka majen me te lartë të botes – Everestin ! Ishte qellimi im, ishte enderra ime e cila me percolli vazhdimisht qe nga fillimi i vitit 2018. As me pamjen fizike, as me vullnetin për punë e me gjithë atë elan në kapjen e lajmit, Xhavit Salihu askujt nuk i linte përshtypjen e një njeriu që po shkelte të gjashtëdhjetepestat. ‘Ike në qiell në një ditë me babin tim’, Olti Curri përlot me dedikimin për Adelën Big Brother Albania u bë historia e të gjithëve…Si atëherë. Te tjera foto ne brendesi te arikullit. Ka zgjatur le të themi diku tek 4 muaj. Por gjithqka perfundoi kur burri im filloi te punonte si vozites kamioni ne nje ndermarje private dhe udhetonte ne shtetet fqinje. Tani ne e kemi jetën më të stresuar se babai im. Unë linda atje në vitin 1990, por kur isha vetëm 1 vjeç prindërit ndërmorën vendimin e vështirë për të braktisur atdheun tonë si pasojë e luftës që filloi kur ish-Jugosllavia u pushtua. Në 33 vitet që ishim bashkë ai më rriti mua, më mësoi mua, më korrigjoi mua, më ngushëlloi mua, më jepte kurajë dhe më mbështeste në të gjitha gjërat. Babi sot isha tek ti,te fola aq shum,më erdhi loti në sy,u ula pran teje,dheun ta mora në dor,ju drejtova Zotit me dhembje pse Babin ma ke mor Të fola aq shum,sa zemra filloj më vajtoj,pse smunda sot të të perqafoj.Prokurori amerikan Gjon Junçaj, ish-Këshilltar Ligjor për Antikorrupsionin në Ambasadën Amerikane, ka deklaruar në një intervistë se prokurorët shqiptarë kanë shumë pengesa në rrugën e tyre ‘por, problemi kryesor është që ka shumë njerëz të fuqishëm në Shqipëri që kanë mënyra të ndryshme për të ushtruar presion mbi prokurorët. Qeshnin dhe flisnin. Oseba Kam ( 1 ) LeTer DashurIe Per Ty. sa here jemi share e zene, sidomos kur ti me vije ne pah gabimet apo difektet e mia. Si 7 vjeçar me babin tim kam qenë në lojën e parë timen në stadium, në duelin e famshëm me Teteksin e Tetovës, dhe e kam përcjell gati çdo lojë deri sa ka ekipi ka ra nga Liga e Parë. Pata pozitivitet në konstruktin tim sepse isha gjimnaste, por pata një problematikë tjetër përsa i përket shputës së këmbës. Kam një kohë të gjatë që ndjehem shumë i shqetësuar dhe nuk fle natën për babin tim të dashur, sepse nuk kanë të mbaruar hallet dhe shqetësimet e tij. Isha shumë i lidhur me babin tim dhe në çdo moment dhe kudo ai më merrte me vete, loznim shpesh të dy, loznim futboll, shkonim për gjueti, babait tim i pëlqente shumë gjuetia. 190 lmd, e njohur si maja më e lartë në Amerikën Veriore, si bjeshka më e ftohtë dhe më brutale. As me pamjen fizike, as me vullnetin për punë e me gjithë atë elan në kapjen e lajmit, Xhavit Salihu askujt nuk i linte përshtypjen e një njeriu që po shkelte të gjashtëdhjetepestat. Nis protesta te "Unaza e Re, e cila eshte në ditën e 21-të. Nuk me është dhimbsur virgjëria ime, sa me është dhimbsur lidhja jonë e ndërprerë. Gjyshi me gjyshen nuk u menduan shumë kur nusja e djalit u tha për shkuesinë që kishte menduar. Jam shum e pasur. Banorët vazhdojnë të protestojnë për prishjen e banesave të tyre. Poezi te krijuara nga vet une me dhimbje ne gjoks e lote ne syt duke shkruar. Teddy tregoi se burri nuk u kthye nga Anglia për në SHBA gjatë periudhës kur djali i tyre ishte i sëmurë, duke përmendur si arsyen kryesore për divorcin e. Si të thuash ne ishim këmbët dhe duart e tyre.Kështu që, Lavdërimi i Allahut qoftë me Babain tim, Profetin e Tij, të besuarin e Tij, të përzgjedhurin e Tij mes të gjitha krijesave, si dhe paqja dhe bekimet e Allahut qofshin me të”. Javën kur Sean vrau të motrën dy fëmijë të tjerë humbën jetën në Florida ndërsa dy u plagosën pikërisht në incidente të tilla me armë. Qëkurse kisha filluar te flisja në evenimente te ndryshme me babin tim, duke bërë fushatë për arsimimin e vajzave dhe kundër atyre si puna e talibanëve që duan të na fshehin, gazetarët vinin shpesh, madje edhe të huaj, megjithëse jo në këtë mënyrë, në rrugë. -Një ish pedagogu tënd? Po, por jo vetëm, pasi Vladi ka një miqësi me babin tim pastaj u miqësuam edhe bashkë. LB paraqet Historinë e plotë të një Futbollisti Eagle-Eyed më i njohur nga Pseudonimi; 'JJ'. Nje leter per babin tim qe nuk jeton me. Sa shum u emocionova kur lexova fjalen,,BABUSH". Ne ndejtem nja 5 or ne hotel un e qiva 4 here ate at dit dhe se fundi kur u larguam me tha te lutem me lejo te te puth dhe te te shtrengoj dhe nje here pasi qe zemra ma ndjen se nuk do te takohemi me kurr dhe ashtu ishte nuk u takuam me kurr edhe pse bisedonim ne tel benim edhe sex ne tel dhe me nuk u takuam kurr ne dy dhe pas ca kohe me kerkoj. Me mure të larta tregon Tafil Lleshi n moshës 78-vjecare. Me dat 2 Korrik 2010 un ika tek apartamenti i dajes tim tek i cili shkoja gjithmon per te ber ndonje pastrim sepse daja jetonte jasht shtetit. Facebook is showing information to help you better understand the purpose of a Page. Vajza jote e vogël. Isha në Shqipëri në vitin 2012 me disa miq për një kohë të shkurtër, plus me babin tim për të festuar 100-vjetorin e Shqipërisë. Sa shumë lufte Moj Kosovë përjetove Por prape si Feniks u zgjove Ke qenë e etur Për liri Për të mos i lënë Fëmijet e tu në robëri Falë bijve të tu Kosovë po feston Sot këtë liri Sa shumë vuajtje Ti ke përjetu Për Ty sa trima Kanë luftuPlagë e …. Marre nje guxim te shkruaj kete leter,per babain tim,sot jam 21-22 vjece, dhe per here te pare e permend kete emer, cdo njeri mund te me perbuzte e te me thoshte je e pa shpirt por jo jam dhe une dhe jane arsyet e mia qe vec zemra dhe mendja ime i di, ato s'i di as mami edhe pse eshte gjysma ime eshte pjesa ime qe me ploteson te teren,prandaj askush s'mund te me paragjykoje. -Tezja u tha familjareve te mi, se une nuk do te shkoja me ta se do ta ndihmoja per punet e shtepise.Kur isha i vogël kam pasur një marrëdhënie të ngushtë me Kampionatin Shqiptar kjo për shkak se shikoja babin tim. Vëllai im nuk njihet me asnjë nofkë të veçantë, por thirret Gipa. Përndryshe, si çdo njeri që ka familje, edhe unë mundohem t’i kushtoj sa më shumë kohë dhe vëmendje familjes sime. Isha në Shqipëri në vitin 2012 me disa miq për një kohë të shkurtër, plus me babin tim për të festuar 100 vjetorin e Shqipërisë. Ditën që erdha në jetë nuk do ta harroj kurrë që babi më mori në krahë dhe tha: "Daniel, babi të do shumë shumë, ti je shumë i çmuar për mua!" A nuk kam të drejtë të mburrem me babin tim? A nuk kam të drejtë të them se ai është heroi im? Ai sot nuk jeton më, por ja ku jam unë që jetoj për të!. Punoj si sekretareshë, ne mënyre që te bëj një… Read more » Gruaja e kunatit - Tregime Erotike Bashkë me gruan time shkuam te prindërit e saj, pasi që…. Bashkëshorti i sime mëje është një njeri i mrekullueshëm dhe shkon shumë mirë edhe me babin tim. Kuptimi i emrit vjen nga greqishtja, është simbol i një guri të çmuar. Duke luftuar me aq forcë e vendosmëri për të drejtat e veta të mohuara, si njeri e Shqiptare dinjitoze, Amina luftoj dhe ndihmoj të bëhej sado pak e njohur cështja e kësaj popullate të shtypur me shekuj. Dhe e di se një ditë, jo shumë larg nga sot, do t’u shoh në sy, të gjithëve!. “Mami, kam ardhur këtu për të të bërë të lumtur dhe që t’i harrosh të gjitha që ke kaluar me mua dhe babin tim që të dhu/nonte. Veç drejtësi dua për Babin tim! Asgjë më pak e as më shumë sesa të vërtetën! Mallkuar qofshi, ju që e vratë dhe ju që e dini e po e fshihni të vërtetën! Unë besoj në Zot. Julio Cesar me pas tregon si erdhi tek Interi. desha tju tregoj Historin time. Ata janë idhujt e mi.Kështu ndodhi për vitin e parë dhe më pas fillova një marrëdhënie me vajzën që është tani gruaja ime, kështu që ajo doli të qëndroi me mua. Në momentin që Rinori ka lajmëruar babin tim në telefon lidhur me këtë sherr që ne kemi patur që nuk më duket zgjedhje e duhur, në atë moment kam thënë që jam e gatshme të vazhdojë edhe me. 1 week ago Edhe një lajm i mirë për banorët e komunës së Zhelinës, e në veçanti banorët e Strimnicës 2 weeks ago Nga mesnata derivatet lirohen deri në tre denarë 2 weeks ago Një asteroid rrezikon Tokën në muajin shtator 2 weeks ago Fillon arrestimi i funksionarëve të lartë të BDI-së. Niset per ne shtepi dhe ne dere e pret gruaja e shqetesuar. Unë e di në zemrën time se nuk ka tjetër dashuri si dashuria e parë dhe një pjesë e imja gjithmonë do të jetë me babin tim. Shfaqesh sa here qe realizon nje klip te ri per t'u zhdukur serish. Pasi pijtem si qeni po thuaj per inat te gjith kemi pir tre shishe shivas dhe 1 votk tezja e shkret u be keq po nuk e jepte veten vazhdonim akoma te pinim tani me dolli si e donte zakoni…pastaj ai afroj karigen teme afer dhe me thot pse e kisha aq inat un i thash jo ti me ke inat. Unë jam një kosovare krenare dhe një Ambasadore nderi për vendin tim. Burri mbante në kokë një kësulë me majë dhe kishte mbuluar. “Ju që sot keni ardhur ta nderoni babin tim dhe veprën e tij për mbrojtjen dhe sigurinë e atdheut, ju falënderoj përzemërsisht në emër të familjes Demaj, dhe ju lus të më lejoni t’i drejtohem babait tim nga Kosharja e tij që e donte aq shumë”, tha në mes tjerash e bija e Policit Demaj. Kështu që unë takova vetëm Davidin ditën e dasmës dhe pastaj nuk e pashë atë përsëri për një vit. Babin e rrahën pasi ka vetëm vajza dhe jo djem,Por dola unë dhe mora hak për të…. Me dat 2 Korrik 2010 un ika tek apartamenti i dajes tim tek i cili shkoja gjithmon per te ber ndonje pastrim sepse daja jetonte jasht shtetit. Ishte e gabuar, por u ndjemë aq mirë. Duke mos menduar për pasojat e veprimeve të tua, duke mos vepruar si një e rritur e përgjegjshme, si një prind, si një qënie e denjë njerëzore, ti shkaktove shkatërrimin e një shtëpie që sapo kishte nisur të rindërtohej. "Zhdukja dhe vrasja e babait tim është bërë me urdhër të Sali Berishës, në bashkëpunim me njerëzit e tij më të afërt". Të dashur lexues, dua ta ndaj me Ju fjalimin tim të parë që e kam mbajtur me rastin e shënimit të Ditës Botërore të Vajzës gjatë një ngjarje festive të organizuar nga Programi i USAID për të drejta pronësore, nën slloganin “Baballarët dhe Vajzat”, më 11.Ka zgjatur le të themi diku tek 4 muaj. Me mundime duke nisur që nga koha e foshnjërisë, kur me babin lozja tërë ditën, dhe e tërë dita në gaz dhe lumturi. Autorja Sherifi në bashkëpunim me profesorin Shpëtim Cami me botimin e librit kanë prekur historinë e komunës së Zhelinës, duke përfshirë qeverisjen lokale, arsimin, sistemin shëndetësor, kulturën,. Unë duke u rritur edhe babai vinte duke e rritur orarin e punës, mungesën e babit se zëvendësonte asgjë. Zamira Kita: Si u dënova me 6 muaj punë krahu për filmin “Eja” Jonida Hitoveizi Qysh e vogël jam ngjitur në skenë bashkë me babin tim, i cili ka qenë. Blerina ka pranuar për herë të parë publikisht se djali i saj është i sëmurë. Duke qenë se kisha qëndruar pranë babait tim gjatë gjithë kohës kur ishte sëmurë, monitoruesi ritmik i zemrës kishte shkaktuar ndjeshmëri akute te unë. Bashkëshorti i sime mëje është një njeri i mrekullueshëm dhe shkon shumë mirë edhe me babin tim. Poezi Per Babin Tim Te Vdekur - me ni Femer qe t`don , me to mos u sill si. Kam qenë dikur një fëmijë i shëndetshëm, por jo obez. Ne vërtetë u veshën me këmisha të bardha edhe dolën edhe ajo thotë, “Shihemi” asgjë tjetër. Shkollës së Baletit nuk mund t’i mungonin 5 salla me emrat e themeluesve të kësaj shkolle”, tha Arbana. Mbasi se e ndjeva veten se dojsha me u derdh i thasht te qohet, e morra nje kondom ja qita vetit permbi dhe i hina prap ne poziten misionare tashme nuk dishna me u nal si i trend e qiva. Gjok Zefi vëllai i të pushkatuarit Pal Zefi:. Mirëpo erdhën ato vite të pas luftës dhe u zbatuan ato lista që i kishin bërë që në mal ata komunistët dhe dihet tragjedia që ndodhi, të parët që u sulmuan ishte aristokracia e qytetit, bejlerët, tregëtarët, të etiketuar si kulakë, ajka e këtyre njerëzve. Si U Qiva Me Babin Tim.